iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Reklama: Żabka - Franczyza

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Kalisz

Goście z Mołdawii

2018-12-04 08:54:28

Dwuosobowa delegacja z miasta Bielce w Mołdawii przebywała od 30 listopada do 2 grudnia w Kaliszu i powiecie kaliskim. Głównym przedmiotem zainteresowania gości z Mołdawii był system gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym powiecie. Delegacja z Bielc wzięła również udział w XVI Świątecznym Spotkaniu z Tradycją, które odbyło się w minioną sobotę w Liskowie.

Larisa i Vitalii Dumitrascu na co dzień są związani ze Stowarzyszeniem Dom Polski w Bielcach. Głównym przedmiotem zainteresowania gości z Mołdawii był system gospodarowania odpadami komunalnymi. Dlatego też, najważniejszym punktem pobytu zagranicznej delegacji była wizyta w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw". Wizyta w zakładzie rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej ukazującej działalność Związku Komunalnego Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" oraz zagadnienia związane z fukcjonowaniem zakładu "Orli Staw". Wkróce po tym, nasi goście z Mołdawii zwiedzili teren zakładu, dzięki czemu mogli na żywo obejrzeć wszystkie obiekty i zastosowane technologie.

 

Podczas pobytu w Kaliszu, delegacja z Mołdawii spotkała się także ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem, który przedstawił gościom m.in. polskie doświadczenia związane z funkcjonowaniem samorządu. W przedostatnim dniu wizyty, Larisa i Vitalii Dumitrascu wzięli także udział w XVI Świątecznym Spotkaniu z Tradycją, które było znakomitą okazją by poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Bielce to drugie co do wielkości miasto w Mołdawii, które liczy ok. 123 tysięcy mieszkańców. Zamieszkuje tam bardzo dużo Polaków. Nic zatem dziwnego, że na tym obszarze działa sporo organizacji polonijnych. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Dom Polski. To organizacja będąca miejscem spotkań wszystkich Polaków. Prowadzone są tam m.in. kursy języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy Stowarzyszeniu działają zespoły artystyczne, w których repertuarze są polskie i mołdawskie tańce i pieśni ludowe oraz współczesne aranżacje. Ważnym kierunkiem działalności Domu Polskiego w Bielcach jest także kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na terytorium Mołdawii. Stowarzyszenie liczy obecnie ok. 350 członków.

 
Fotorelacja
Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejReklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl