iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Funkcjonariusze CBŚ dzwonili do 66 - latka?

2018-10-03 10:10:53

Zdjęcie: Archiwum
Ponownie na terenie naszego miasta pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta”. Tym razem osoba podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego zadzwoniła do 66-latka. Niestety mężczyzna dał się zwieść wymyślonej przez oszustów historii i przekazał przestępcom dużą sumę pieniędzy.

Podobnie jak w innych tego typu zdarzeniach, wszystko zaczyna się od telefonu do starszej osoby. W tym przypadku telefon odebrała 66-letni mieszkaniec Kalisza. Osoba, która zadzwoniła podała się za Funkcjonariusza CBŚ. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swojego rozmówcę, że jego pieniądze zdeponowane na rachunku bankowym mogą zostać skradzione przez przestępców, którzy włamują się na konta klientów banków. Fałszywy funkcjonariusz miał zajmować się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się tym procederem. W związku z tym poprosił kaliszanina o wypłacenie pieniędzy z rachunku bankowego i wpłacenie ich na nowe konto. Nieświadomy zagrożeń 66-latek zrealizował polecenia oszusta w ten sposób stracił 15 tys. złotych.

 

Na szczęście dzięki obowiązującym w banku procedurom kaliszanin nie wypłacił całej sumy pieniędzy zdeponowanej na koncie. Tym sposobem udało mu się ocalić część oszczędności.


 

Po raz kolejny przypominamy:

  • jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić dane „policjanta” pod numerem 997 lub 112 - zanim zadzwonisz pod ten telefon sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę,

  • zawsze możesz osobiście dotrzeć na komendę, aby potwierdzić czy faktycznie Policja prowadzi działania opisywane przez dzwoniącego,

  • Policja nigdy, w przypadku prowadzonych czynności operacyjnych nie prosi obywateli o przekazanie pieniędzy !

  • nigdy nie działaj pochopnie pod presją czasu,

  • jeśli przypuszczasz, że mogłeś paść ofiarą oszustów natychmiast powiadom o tym fakcie Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet