iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
24
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
Z policji

Dwóch nietrzeźwych kierowców

2018-10-25 10:33:29

Zdjęcie: Archiwum
Miniony poniedziałek na kaliskich drogach upłynął pod znakiem wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci w ramach akcji "trzeźwość" kontrolowali kierowców w wielu miejscach, na terenie miasta i powiatu kaliskiego.

Tego typu cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 

W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu wspomagani przez funkcjonariuszy innych komórek organizacyjnych prowadzą działania „trzeźwość”. Kaliscy policjanci w trakcie działań wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości. W trakcie działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Tym razem podczas trwających dwie godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili 667 badań stanu trzeźwości. Zatrzymali uprawnienia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości dwóm kierowcom, natomiast w jednym przypadku za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

 

Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

 

 

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl