iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Dwóch nietrzeźwych kierowców

2018-10-25 10:33:29

Zdjęcie: Archiwum
Miniony poniedziałek na kaliskich drogach upłynął pod znakiem wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci w ramach akcji "trzeźwość" kontrolowali kierowców w wielu miejscach, na terenie miasta i powiatu kaliskiego.

Tego typu cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 

W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu wspomagani przez funkcjonariuszy innych komórek organizacyjnych prowadzą działania „trzeźwość”. Kaliscy policjanci w trakcie działań wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości. W trakcie działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Tym razem podczas trwających dwie godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili 667 badań stanu trzeźwości. Zatrzymali uprawnienia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości dwóm kierowcom, natomiast w jednym przypadku za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

 

Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

 

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet