iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
22
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
29

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Biegi

Czas na Grand Prix Ziemi Kaliskiej

2019-01-25 07:01:00

Ważna informacja dla biegaczy. Niebawem rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019.

Pora na kolejną edycję zmagań biegowych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Tradycyjnie już rozpoczniemy pod koniec kwietnia, od posiadającego niezwykle bogatą tradycję biegu "Wiosna Cekowska". To właśnie w Cekowie-Kolonii, dokładnie 27 kwietnia, biegacze będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów.

 

Grand Prix Ziemi Kaliskiej składa się z czterech biegów na różnych dystansach, które wiodą trasami zlokalizowanymi w powiecie kaliskim. Pasjonaci sportu rozpoczną w Cekowie-Kolonii. Tam będą sprawdzać swoją tegoroczną formę na dystansie 5 kilometrów. Niespełna miesiąc później, sportowcy zapewne licznie pojawią się na terenach w Starym Kiączynie, tuż obok Stawiszyna. Tym razem, śmiałkowie zmierzą się w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów. Czasu na wytchnienie dużo nie będzie. Już 9 czerwca po raz pierwszy w historii zostanie przeprowadzony "Bieg Chrystowskich". Nowe wydarzenie biegowe odbędzie się w gminie Opatówek. Wiadomo już, że zawodnicy w tym dniu przemierzą 10 kilometrów, a start i meta będą zlokalizowane tuż obok sztandarowego miejsca na mapie powiatu kaliskiego - Pałacu Tłokinia. Finalnym akcentem tegorocznych zmagań będzie tym razem - jak zgodnie wskazują uczestnicy - najtrudniejszy z biegów wchodzących w skład cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Mowa oczywiście o zmaganiach w ramach "IV Cross Półmaratonu Murowaniec Baster-Run 2019". To właśnie wokół zbiornika zaporowego Murowaniec biegacze spróbują swoich sił na dystansie półmaratońskim. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie. Tym bardziej, że prawdopodobnie w Murowańcu rozstrzygną się tak naprawdę losy bieżącej edycji Grand Prix. Półmaraton jest bowiem biegiem, w którym można najwięcej zyskać, ale i bardzo wiele stracić.

 

 

W zeszłym roku Grand Prix Ziemi Kaliskiej zdominowała dwójka biegaczy. W zmaganiach mężczyzn poza zasięgiem konkurencji był Mateusz Łańduch (BASTER TEAM). Wśród Pań zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Czy w tym roku będzie podobnie i znów ta dwójka będzie poza zasięgiem pozostałych biegaczy? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy wraz z końcem sierpnia nad malowniczym zalewem Murowaniec.

 

 

Organizatorzy oprócz biegów głównych, wprowadzają także dodatkowe atrakcje. Zarówno dla osób, które lubią biegać rekreacyjnie, a także dla dzieci. W każdej ze wspomnianych lokalizacji odbędą się biegi dziecięco-młodzieżowe. W Stawiszynie oprócz biegu głównego na dystansie 15 kilometrów, biegacze będą mogli także spróbować swoich sił na krótszych dystansach 5 i 10 kilometrów. To wszystko ma zachęcać do sportowego spędzania czasu także osoby, które uprawiają sport dla czystej przyjemności, niekoniecznie nastawiając się na "wykręcenie" dobrego czasu czy przmierzenie dużego dystansu. Z biegania może bowiem cieszyć się każdy, nie tylko osoby przejawiające zacięcie typowo zawodnicze. Dla biegaczy przygotowujemy także atrakcję kolekcjonerską. Komplet medali tegorocznej edycji utworzy herb Powiatu Kaliskiego. Mogą już Państwo zapoznać się ze wstępnym projektem.

 

 

W chwili obecnej uruchomione zostały zapisy na biegi w Cekowie i Stawiszynie.

 

 

GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019

 

1. XXIX Biegi Ulicze "Wiosna Cekowska" - 27 kwietnia 2019 r. - Ceków-Kolonia - Bieg Główny 5 kilometrów - link

 

2. II Bieg Stawiszyn 5-10-15 - 26 maja 2019 r. - Stawiszyn - Bieg Główny 15 kilometrów - link

 

 

3. I Bieg Chrystowskich - 9 czerwca 2019 r. - Tłokinia Kościelna - Bieg Główny ok. 10 kilometrów

 

4. IV Cross Półmaraton Murowaniec BASTER-RUN 2019 - 31 sierpnia 2019 r. - Murowaniec - Bieg Główny 21 kilometrów

 

LINK DO GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019

 

 

 


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl