iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Piłka nożna

Bramka w ostatnich sekundach meczu

2017-10-30 12:10:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Karina Zachara
Jeden celny strzał, w ostatnich sekundach spotkania wystarczył piłkarzom KKS-u, by pokonać Starogard Gdański i odnieść piąte z rzędu ligowe zwycięstwo. Autorem gola na wagę trzech punktów był Mateusz Gawlik.

Pokonanie niżej notowanego rywala zajęło kaliszanom niemal okrągłe 90 minut. Prowadzenie  mogli objąć już w 4. minucie meczu. To właśnie wtedy po dośrodkowaniu Dominika Domagalskiego z bliskiej odległości główkował Rafał Jankowski, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Była to niestety jedyna groźna akcja, jaką w pierwszej połowie stworzyli kaliszanie pod bramką rywali. Znacznie więcej działo się za to po przeciwnej stronie boiska. Defensywa KKS-u musiała się więc nieźle nagimnastykować, by powstrzymać strzeleckie zapędy dość śmiało poczynającej sobie ekipy ze Starogardu Gdańskiego. Gorąco pod bramką Oskara Pogorzelca zrobiło się zwłaszcza w 7. minucie. Na szczęście skuteczną interwencją w pojedynku sam na sam z Sebastianem Packiem, kaliski golkiper zapobiegł utracie bramki. W kolejnych minutach groźnych sytuacji obie ekipy stworzyły niewiele, choć trzeba przyznać, że i warunki ku temu były mało sprzyjające. Grząska murawa, silny wiatr i deszcz nie ułatwiały zadania. Jedną z najbardziej klarownych okazji wypracował sobie w 41. minucie Tomasz Kowalski. Kaliski pomocnik  minął umiejętnie defensorów gości i potężnym strzałem zza szesnastego metra posłał piłkę w kierunku bramki. Na posterunku był jednak Łukasz Zapała,  który efektowną interwencją uchronił swój zespół przed stratą gola.

 

Kiedy już niemal pewnym było, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, potwierdzenie znalazła stara maksyma – dopóki piłka w grze …. Jedną, skuteczną akcją, na kilka sekund przed upływem regulaminowego czasu KKS przypieczętował swoje kolejne ligowe zwycięstwo. Z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Chojnacki, futbolówkę zgrał głową Łukasz Żegleń, a mistrzem ceremonii został Mateusz Gawlik, który przytomnie umieścił piłkę w siatce. 

 

KKS wygrał piąty raz z rzędu. Od ośmiu kolejek nie zaznał goryczy  porażki, a od  siedmiu nie stracił gola. Dzięki sobotniemu zwycięstwu zachował pozycję wicelidera grupy 2 trzeciej ligi. W rundzie jesiennej podopieczni Piotra Morawskiego rozegrają jeszcze trzy spotkania. To najbliższe, wyjazdowe, już 4 listopada z Unią Solec Kujawski.

Źródło: kalisz.pl/Karina Zachara

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet