iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
21
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Wydarzenia

Autorka "Cyklu" wydała nową książkę

2018-04-09 09:57:15

Monika Jagodzińska mieszka w Kaliszu. Pod koniec marca miała premierę druga już książka młodej, niespełna dwudziestoletniej autorki zatytułowana "Wiara, Nadzieja, Miłość".

O pierwszej książce Moniki pt. "Cykl" można przeczytać tutaj. 

 

Tym razem autorka nie prowadzi nas w świat fantasy, a opisuje historię z życia wziętą. "Wiara, Nadzieja, Miłość" jest opowieścią o nastoletniej Dianie, która poprzez niepewność siebie i obrazy ze strony rówieśników popada w zaburzenia odżywiania. Anoreksja niszczy ją zarówno w sposób fizyczny jak i psychiczny, "dysbalansując" jej życie. Śmiertelny wypadek przyjaciółki otwiera jej oczy. W Dianie coś pęka. Zaczyna się wspinaczka. Niejednokrotnie napotyka przeszkody: nawroty anoreksji po zachowaniach bulimicznych, złamane serce, niepewność, ciągłe schematy, matura. Diana jednak nie poddaje się. Czy jej się uda wyjść na prostą? O tym trzeba się przekonać samemu...

 

Monika Jagodzińska, pochodząca z Krotoszyna, zadebiutowała zbiorem opowiadań "Cykl". Już wtedy zapowiadała, że jest to jej pierwsze dzieło ale na pewno nie ostatnie. Proroctwo okazało się trafne. "Wiara, Nadzieja, Miłość" jest dla mnie bardzo ważną książką, choć nie była pierwsza. Nie jest to tylko historia, którą zrodziła moja wyobraźnia. Wiele zawartych wydarzeń miało miejsce naprawdę. Kogo się tyczą, to nieistotne. Ważniejszy jest dla mnie fakt, że mogłam w bardzo wiarygodny sposób opisać to, co chciałam przekazać. Dlaczego akurat taka tematyka? Cóż, wydaje mi się, że zaburzenia odżywiania są niestety częstym problem a nie poświęca się im dostatecznie dużej uwagi. Większość ludzi też nie zdaje sobie sprawy z powagi i trudności tego problemu. Chciałam pokazać go od strony osoby chorej, jak ona widzi wtedy świat i co przeżywa.

Obecna studentka kosmetologii, pracująca dorywczo w pizzeri, nie porzuca swojej pasji. Tak jak już mówiłam poprzednio, tak długo jak mam pomysł i wenę, tak długo będę pisać. Można powiedzieć, że póki co, te czynniki nie zdążyły mnie opuścić (śmiech), a co z tego będzie, czas pokaże. Póki co strasznie cieszę się, że "Wiara, Nadzieja, Miłość" może docierać do ludzi.

 

 

Jeśli chcielibyście przeczytać całą historię Diany, to książka młodej krotoszynianki jest do kupienia m.in w sklepach Merlin, Matras i Empiku.

 

 

:


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet