iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Kalisz

3,5 mln zł dla niepełnosprawnych

2018-09-12 11:59:43

W poniedziałek w siedzibie Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi z Kalisza i subregionu kaliskiego, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację projektów z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami realizowanych przez fundacje oraz organizacje pozarządowe, na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego regularnie przeznacza część budżetu na wsparcie działalności organizacji pozarządowych. Jest to bardzo ważny obszar rozwoju naszego województwa, bo dobra polityka społeczna jest fundamentem zrównoważonego rozwoju. Dzieci, młodzież z niepełnosprawnościami, czy osoby starsze wymagają wsparcia ze strony różnych środowisk. Cieszę się, że organizacje pozarządowe z południa Wielkopolski działające w tym zakresie aktywnie pozyskują środki na rozwój, a tym samym na konstruowanie jeszcze lepszej oferty dla osób potrzebujących. Blisko 1,6 mln złotych to wartość dofinasowania realizacji zadań dla organizacji pozarządowych, z którymi dziś podpisujemy umowy – mówiła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Łącznie przyznano 3.500.000 zł. Z terenu Kalisza i powiatu kaliskiego, dofinansowanie otrzymały 4 projekty na łączną kwotę 210 000,00 złotych. Z terenu południowej wielkopolski wsparcie finansowe w kwocie 1 570.000,00 złotych otrzymały w sumie 23 projekty.

Projekty dotyczą m.in. prowadzenia rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek; organizowania i prowadzenia szkoleń, kursów, warsztatów aktywizujących zawodowo i społecznie OzN, zakupu, szkolenia i utrzymania psów asystujących, promowania aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego oraz świadczenia usług wspierających, które mają na celu umożliwienie lub wspomaganie niezależnego życia OzN, w szczególności usług asystencji osobistej.

W spotkaniu uczestniczyli:

  1. Centrum Rehabilitacji Dziecięcej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Wolicy
  2. Caritas Diecezji Kaliskiej w Kaliszu
  3. Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" w Kaliszu
  4. Ostrowskie Centrum Terapii w Ostrowie Wlkp.
  5. Stowarzyszenie Pomost w Krotoszynie
  6. Stowarzyszenie "Z miłości do dzieci" w Latowicach
  7. Fundacja Pracownia Projektów Społecznych w Dobrej Nadziei

 

 

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet