iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

160 opakowań dopalaczy

2018-10-05 10:35:37

Zdjęcie: KMP Kalisz
160 sztuk opakowań nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Podczas akcji zatrzymano 21-letniego mieszkańca Kalisza, któremu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu od wielu lat podejmują działania skierowane przeciwko osobom handlującym środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Nowela ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakłada penalizację posiadania tzw. dopalaczy. Za posiadanie ich znacznych ilości grozi do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet do 12 lat.

 

Kolejną partię niebezpiecznych dla zdrowia substancji zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci mieli informację, że na terenie miasta może znajdować się punkt, w którym rozprowadzane są tzw. dopalacze. Trop doprowadził ich do jednego z domów na terenie osiedla Winiary. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 160 opakowań zawierających susz rośliny. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że mogą one zawierać w swoim składzie substancje zabronione. Do sprawy został zatrzymany 21-letni mężczyzna.

 

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego depozytu. Ich próbki zostaną przesłane do badań laboratoryjnych.

 

Kaliscy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 21-latkowi zarzut określony w artykule 62b znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet