iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

15 drużyn wzięło udział w "Rajdzie Urwisa"

2018-05-25 08:54:06

Zdjęcie: KMP Kalisz
Po raz XVIII Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Komenda Hufca ZHP byli organizatorami „Rajdu Urwisa”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W 80 dni dookoła świata”.

W rajdzie wystartowali uczniowie klas V z kaliskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech, czterech lub pięciu zawodników. Młodzież uczestnicząca w zawodach jest co roku wybierana przez poszczególnych pedagogów szkolnych. W tym roku piątoklasiści zamienili się w podróżników. W Parku Przyjaźni, gdzie odbywał się rajd, rozmieszczone zostały stanowiska, na których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, przygotowując strój szamana i spostrzegawczością, szukając złota w przesiewanym piasku. Nie zabrakło też konkurencji wymagających zręczności i cierpliwości takich jak pisania imion chińskimi znakami oraz łowienia "ryb".

 

Ponieważ podróżnik, oprócz intelektu musi wykazać się również tężyzną fizyczną nie obyło się bez konkurencji sprawnościowych: przenoszenia kosza z owocami na głowie, mielenia kawy oraz treningu strzeleckiego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez organizatorów pyszną grochówką.

 

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 15 kaliskich szkół podstawowych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział blisko 50 uczniów wraz z opiekunami. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie „urwisów” do wybierania zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

 

Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom za udział w rajdzie. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu wręczyli wspólnie Wiceprezydent Miasta Kalisza Tomasz Rogoziński, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł.insp. Witold Goździelewski, Naczelnik Wydziału Spraw społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu Janusz Sibiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu podkom. Paweł Tomczyk, Zastępca Komendanta Hufca ZHP Kalisz hm Bartłomiej Sobieszczański oraz Komendor klubu HKŻ dh. Robert Papuziński.

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet