iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Żabka - Franczyza

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
19
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Z policji

15 drużyn wzięło udział w "Rajdzie Urwisa"

2018-05-25 08:54:06

Zdjęcie: KMP Kalisz
Po raz XVIII Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Komenda Hufca ZHP byli organizatorami „Rajdu Urwisa”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W 80 dni dookoła świata”.

W rajdzie wystartowali uczniowie klas V z kaliskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech, czterech lub pięciu zawodników. Młodzież uczestnicząca w zawodach jest co roku wybierana przez poszczególnych pedagogów szkolnych. W tym roku piątoklasiści zamienili się w podróżników. W Parku Przyjaźni, gdzie odbywał się rajd, rozmieszczone zostały stanowiska, na których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, przygotowując strój szamana i spostrzegawczością, szukając złota w przesiewanym piasku. Nie zabrakło też konkurencji wymagających zręczności i cierpliwości takich jak pisania imion chińskimi znakami oraz łowienia "ryb".

 

Ponieważ podróżnik, oprócz intelektu musi wykazać się również tężyzną fizyczną nie obyło się bez konkurencji sprawnościowych: przenoszenia kosza z owocami na głowie, mielenia kawy oraz treningu strzeleckiego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez organizatorów pyszną grochówką.

 

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 15 kaliskich szkół podstawowych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział blisko 50 uczniów wraz z opiekunami. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie „urwisów” do wybierania zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

 

Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom za udział w rajdzie. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu wręczyli wspólnie Wiceprezydent Miasta Kalisza Tomasz Rogoziński, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł.insp. Witold Goździelewski, Naczelnik Wydziału Spraw społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu Janusz Sibiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu podkom. Paweł Tomczyk, Zastępca Komendanta Hufca ZHP Kalisz hm Bartłomiej Sobieszczański oraz Komendor klubu HKŻ dh. Robert Papuziński.

Źródło: KMP Kalisz


Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl