iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
21
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Kalisz

14-latek okradał babcię i pomalował sprayem elewację budynku

2019-03-21 14:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Już wkrótce przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich będzie tłumaczyć się 14-letni mieszkaniec Kalisza, który okradł swoją babcię. To nie jedyny czyn, za który odpowie nastolatek.

Jak ustalili policjanci Zespołu ds. Nieletnich 14-latek kradł pieniądze znajdujące się w portfelu babci. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła pokrzywdzona, która podejrzewała wnuka. Kobieta poinformowała, że od blisko roku giną jej z portfela drobne kwoty pieniędzy. Podejrzewała, że sprawcą kradzieży może być jej wnuk.

Informacje zebrane przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich pozwoliły na przesłuchanie 14-latka w charakterze sprawcy czynu karalnego. Podczas rozmowy z policjantami nastolatek przyznał się do kradzieży. Stróże prawa już podczas przesłuchania nabrali podejrzeń, że to nie jedyne przypadki łamania prawa przez młodego mieszkańca Kalisza. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Wkrótce wyszło na jaw, że 14-latek w marcu zniszczył elewację jednego z budynków na terenie Ostrowa Wlkp. Jak ustalili policjanci farbą w sprayu namalował na ścianie nazwę swojej ulubionej drużyny piłkarskiej. Moment ten uwiecznił na filmiku, który nagrał telefonem komórkowym jego kolega. Skody związane z uszkodzeniem elewacji oszacowano wstępnie na kwotę 550 złotych. Również w tym przypadku 14-latek usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego.

 

Zebrane w tych sprawach materiały policjanci przekażą do sądu rodzinnego. Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich policja zbiera i utrwala dowody przejawów demoralizacji oraz czynów karalnych popełnionych przez nieletnich, a o ich losie decyduje sąd rodzinny.

 

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl