iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

"Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty

2018-12-14 08:08:52

Zdjęcie: KMP Kalisz
Konkurs "Wolność bez nałogów" jest wspólnym przedsięwzięciem Młodzieżowego Domu Kultury, Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Organizowany jest już od 18 lat.

Projekt ten adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także wychowanków placówek oświatowo–wychowawczych, kulturalnych, jak również uczestników świetlic socjoterapeutycznych.

Profilaktyka uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia, to tematyka realizowana przez wiele instytucji i podmiotów na terenie naszego miasta. W działania te aktywnie zaangażowani są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Jednym z takich przedsięwzięć jest konkurs pod hasłem "Wolność bez nałogów". W tym roku była to już XVIII edycja tego plebiscytu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać plakat propagujący życie wolne od uzależnień. Na konkurs nadesłano blisko 250 prac.

Wszystkie plakaty wykonane były z dużą starannością i zaangażowaniem. Jury konkursowe, pod przewodnictwem Janusza Sibińskiego Zastępcy Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ze względu na wysoki poziom przygotowanych plakatów. Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić 16 autorów prac i dodatkowo wyróżnić 14 młodych artystów, którzy najciekawiej połączyli w swoich pracach walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca grudnia 2018 r. w Galerii „Szatnia” MDK. Organizatorzy podczas wręczania nagród podziękowali także nauczycielom - opiekunom artystycznym laureatów za ich zaangażowanie w działalność profilaktyczną i promocję zdrowego stylu życia.

 

Prace laureatów umieszczone zostały również w kalendarzu profilaktycznym na rok 2019 przygotowanym przez kaliski Urząd Miejski. Jest to szczególne wyróżnienie dla autorów prac z racji tego, że kalendarze te trafią do wielu instytucji działających na terenie miasta Kalisza.

 

 
Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet