iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
24
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Kalisz

"Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty

2018-12-14 08:08:52

Zdjęcie: KMP Kalisz
Konkurs "Wolność bez nałogów" jest wspólnym przedsięwzięciem Młodzieżowego Domu Kultury, Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Organizowany jest już od 18 lat.

Projekt ten adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także wychowanków placówek oświatowo–wychowawczych, kulturalnych, jak również uczestników świetlic socjoterapeutycznych.

Profilaktyka uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia, to tematyka realizowana przez wiele instytucji i podmiotów na terenie naszego miasta. W działania te aktywnie zaangażowani są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Jednym z takich przedsięwzięć jest konkurs pod hasłem "Wolność bez nałogów". W tym roku była to już XVIII edycja tego plebiscytu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać plakat propagujący życie wolne od uzależnień. Na konkurs nadesłano blisko 250 prac.

Wszystkie plakaty wykonane były z dużą starannością i zaangażowaniem. Jury konkursowe, pod przewodnictwem Janusza Sibińskiego Zastępcy Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ze względu na wysoki poziom przygotowanych plakatów. Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić 16 autorów prac i dodatkowo wyróżnić 14 młodych artystów, którzy najciekawiej połączyli w swoich pracach walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca grudnia 2018 r. w Galerii „Szatnia” MDK. Organizatorzy podczas wręczania nagród podziękowali także nauczycielom - opiekunom artystycznym laureatów za ich zaangażowanie w działalność profilaktyczną i promocję zdrowego stylu życia.

 

Prace laureatów umieszczone zostały również w kalendarzu profilaktycznym na rok 2019 przygotowanym przez kaliski Urząd Miejski. Jest to szczególne wyróżnienie dla autorów prac z racji tego, że kalendarze te trafią do wielu instytucji działających na terenie miasta Kalisza.

 

 
Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl