iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Żabka - Franczyza

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
19
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Kalisz

"Polska muzyka 100-lecia - o Kobietach i dla Kobiet" i zbiórka dla chorego Piotra

2019-03-14 11:03:00

Zdjęcie: Agnieszka Förster
Koncert "Polska muzyka 100-lecia - o Kobietach i dla Kobiet" uświetnił sobotnie Powiatowo-Miejskie Obchody Dnia Kobiet.

Blisko 4 tys. widzów, wśród których zdecydowaną większość stanowiły panie, przybyło do hali Kalisz Arena, by na żywo wysłuchać Koncertu "Polska muzyka 100-lecia - o Kobietach i dla Kobiet". Na scenie pojawiło się 50 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu pod dyrekcją majora Pawła Joksa oraz dwoje wyjątkowych wokalistów: Dorota Wróblewska i Adam Michalak.

 

Jeszcze zanim rozpoczęła się muzyczna uczta, na scenę wkroczyli przedstawiciele powiatu, Kalisza i gmin. Pierwszy głos zabrał gospodarz imprezy. - Tą muzyką i tym pięknym śpiewaniem, chcemy wyrazić wdzięczność za to, że z nami jesteście i za to co przez cały czas dla nas robicie. Na cały kolejny rok, do następnego Dnia Kobiet, życzymy Wam, żeby wszystkie dni były dla Was słoneczne i żebyście miały dużo powodów do radości i uśmiechu i żebyśmy my mężczyźni nie przysparzali żadnych trosk i smutków - powiedział starosta.

 

Do życzeń przyłączył się również prezydent K. Kinastowski. - Chciałbym życzyć, żeby ten Dzień Kobiet trwał przez cały rok, żebyście przez cały Rok czuły się tak jak dzisiaj, bo z całą pewnością na to zasługujecie.

 

W rolę konferansjera podczas sobotniego koncertu wcielił się dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, który do wspólnych życzeń skutecznie zachęcił zgromadzonych włodarzy gmin. - Z okazji uroczystych Powiatowo-Miejskich Obchodów Dnia Kobiet, wszystkim cudownym Paniom, ze wszystkich gmin i miast, a w szczególności tym zgromadzonym na sali, składamy najlepsze życzenia -  tymi słowami Piotr Łuszczykiewicz zaprosił samorządowców do przekazywania życzeń dla Pań. Włodarze gmin natomiast dokończyli wypowiedź prowadzącego, życząc bohaterkom mnóstwo miłości, radości, optymizmu, uśmiechu każdego dnia i tego, żeby Panie codziennie czuły się doceniane. - Jak widać szacunek dla kobiet, dla ich pracy i ich znaczenia jest wartością podzielaną ponad wszelkimi podziałami, jest po prostu jednym wielkim nieustającym szacunkiem - zakończył część oficjalną prowadzący wydarzenie.

 

O dobre nastroje wśród pań licznie zgromadzonych w hali Kalisza Arena zadbała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu oraz Dorota Wróblewska i Adam Michalak z zespołu "The Sunday Singers", którzy wspólnie zaprezentowali specjalnie zaaranżowane utwory wielkich polskich artystów, takich jak: Marek Grechuta, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Alicja Majewska, Bogusław Mec, Kayah, Edyta Górniak czy też Paweł Domagała. Publiczność wysłuchała wielu znakomitych przebojów z różnych okresów, zarówno współczesnych, jak i tych, które już od wielu lat rozświetlają magią polską scenę muzyczną. Podczas koncertu zagrano m.in. tak wielkie przeboje jak: "Baby, ach te baby", "Być Kobietą", "Bądź moim natchnieniem", "Bo we mnie jest seks", "Bombonierka", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Będziesz moją Panią", "Z Tobą chcę oglądać świat", "Najwięcej witaminy" i dwukrotnie, ze względu na mocno uzewnętrzniane prośby publiczności, utwór Pawła Domagały "Weź nie pytaj".

 

Podczas sobotniego koncertu przeprowadzono również zbiórkę pieniężną, z której wszelkie datki przeznaczone zostaną na nowoczesną protezę i rehabilitację Piotra Żakowicza, nastoletniego kaliszanina, któremu w dniu 16 urodzin amputowano nogę powyżej kolana, a kilka miesięcy  później usłyszał diagnozę: osteosarcoma - kostniakomięsak - najcięższy nowotwór kości u dzieci.

 

Patronat nad uroczystością objęli starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. Współorganizatorami koncertu byli włodarze gmin powiatu kaliskiego.

 

 Fotorelacja
Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl