iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

29.11
Niedziela
18
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
Z powiatu

"Artyści dla Niepodległości" po raz czwarty

2018-05-07 08:52:15

Kolejny wyjątkowy i piękny koncert dla Niepodległości odbył się w Restauracji "Radosny Dwór" w Stobnie w Gminie Godziesze Wielkie. Był to już czwarty z zaplanowanych dwunastu koncertów patriotycznych pn. "Artyści dla Niepodległości" odbywających się w każdej gminie powiatu kaliskiego z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się Artyści Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM -  Katarzyna Strojna - Bigora, Emilia Popłonek, Eryk Szolc, Adam Michalak oraz Maciej Bąk przy fortepianie.

- 1918 – Polska odzyskała Niepodległość i na nowo zagościła na mapach Europy, udało się ją odzyskać za sprawą Polaków, za sprawą rodzin, w których język polski był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest mi niezmiernie miło, że tak liczne grono mieszkańców Gminy Godziesze Wielkie przyjęło nasze zaproszenie i wspólnie będziemy czcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale również 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego – mówił Jan Adam Kłysz Wicestarosta Kaliski.

 

Jak dodał prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz – Dziekan Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM - Ochoczo przystąpiliśmy do realizacji koncertów wraz ze wspaniałymi Artystami naszego kaliskiego Wydziału. Polska to wielka rzecz, to wielki zbiorowy obowiązek i właśnie za tę Polskę chcemy polskimi wierszami i polskimi pieśniami podziękować.

 

- W dniu dzisiejszym dzięki takim wspaniałym pomysłom mamy zaszczyt w naszej gminie gościć Artystów, mamy jednocześnie przyjemność spotkania się ze społecznością gminną.   Do tego, aby istniało państwo potrzebna jest siła ducha i wspólnota, jesteśmy wspólnotą w czasie tego największego dla nas święta – 100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość, tej rocznicy powinniśmy się pokłonić - mówił Józef Podłużny Wójt Gminy Godziesze Wielkie.

 

Dzięki współpracy Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Powiatu Kaliskiego, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz samorządów gminnych,  koncerty patriotyczne zostaną zorganizowane we wszystkich, jedenastu gminach powiatu, a na zakończenie – w dniu 11 listopada koncert finałowy odbędzie się w Auli WPA UAM w Kaliszu. Głównym celem jest wspólne celebrowanie trzech ważnych rocznic historycznych - 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecia Uniwersystetu Poznańskiego.

 

Koncert wzbogaciły dwie wystawy - wystawa grafik z cyklu „Graficzny ślad na 100 lat UAM” przygotowana przez studentów Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM oraz wystawa historyczna pn. „Drogi do niepodległości” autorstwa Karola Matczaka.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Kolejny koncert z cyklu "Artyści dla Niepodległości" odbędzie się 29 czerwca a jego gospodarzem będzie Gmina Lisków.

 
FotorelacjaZapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet